Widzimy się 7 października o godz. 12.00 - na Polanie Sportowej w Szczecinie

POPRZEDNIE EDYCJE

VI biegu Pogoń Raka

01.10.2022

Była to dla nas - organizatorów – wyjątkowa edycja, ponieważ w czerwcu 2022 pożegnaliśmy Anię Żyłowską, prezes Stowarzyszenia Walki z Rakiem Płuca Oddział Szczecin, pomysłodawczynię cyklu „Pogoń Raka”, ale przede wszystkim naszą przyjaciółkę.

Postanowiliśmy zorganizować tegoroczną imprezę w hołdzie dla Ani.

Ucieszyło nas niezmiernie, że na Polanie Sportowej w Szczecinie zjawiło się w dniu imprezy ponad 260 zawodników, najczęściej z rodzinami i przyjaciółmi ich kibicującymi – tak więc Polana pełna była uśmiechniętych radosnych osób – takich jak Ania najbardziej lubiła.

Bieg rozpoczął się punktualnie o godzinie 12, zawodnicy jak zawsze mieli do pokonania 5 km dystans w terenie, niekiedy sprawiającym zawodnikom pewne trudności, ale na mecie powitaliśmy wszystkich startujących :D

Po biegu każdy mógł się posilić pyszną grochówką – to doskonała potrawa regeneracyjna.

Jako, że nasze zawody niosą ze sobą nie tylko rywalizację sportową, ale przede wszystkim mają na celu propagowanie zdrowego stylu życia i świadomość o raku płuca, wraz z tegorocznym startem biegu ruszyła również kampania pod nazwą „Pogoń Raka – Skojarz Fakty”.

Jest to akcja mająca na celu edukację Polaków na temat profilaktyki raka płuca.

Na polanie jak co roku znalazło się stoisko Państwowej Inspekcji Sanitarnej, a w tym roku również dołączył ze swoim stoiskiem – mamy nadzieję że na stałe – Narodowy Fundusz Zdrowia.

Pan prof. Tomasz Grodzki – obecny Marszałek Senatu RP wspiera naszą imprezę od samego początku – co roku jest on fundatorem nagrody dla najstarszego uczestnika biegu – w tym roku był to Pan Zbigniew Bodnar.

NAJLEPSZE CZASY OSIĄGNELI

w kategorii open kobiet:

1. Edyta Dydek
2. Agata Prokop
3. Malwina Kruczkowska

w kategorii open mężczyzn:

1. Damian Andruszkiewicz
2. Andrzej Wasilewski
3. Daniel Troć