Widzimy się 7 października o godz. 12.00 - na Polanie Sportowej w Szczecinie

POPRZEDNIE EDYCJE

I biegu Pogoń Raka

07.10.2017

Bieg POGOŃ RAKA, który udało nam się zorganizować 7 października 2017 r. w Lesie Arkońskim cieszył się od momentu uruchomienia zapisów bardzo dużym zainteresowaniem. 500 pakietów startowych rozeszło się na długo przed terminem biegu. Otrzymaliśmy wiele zapytań czy od osób pragnących pobiec „razem z nami” , czy jest możliwość zwiększenia ilości miejsc. Niestety bieg został zaplanowany na 500 osób i ze względów organizacyjnych i finansowych limitu tego nie mogliśmy przekroczyć. W rezultacie czynny udział wzięło dużo prawie 500 osób. Wiele z nich na bieg przybyło rodzinnie, jak również z kibicami. Ogólnie na polanie w Lesie Arkońskim gościliśmy prawie 1000 osób.

Dzielnie w tej akcji wspierała nas Państwowa Inspekcja Sanitarna ze Szczecina. Przy stoisku Sanepidu można było wykonać badanie spirometryczne oraz badanie tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz otrzymać materiały edukacyjne dotyczące raka płuca (broszury wydane przez nasze Stowarzyszenie) i materiały na temat szkodliwości palenia tytoniu. Badania i broszury cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem jeszcze długo po zakończeniu biegu i rozdaniu nagród. A nagrody mieliśmy i dla zwycięzców i rozdawane drogą losowania. Dla pierwszych 3 pań i pierwszych 3 panów były to wkładki olimpijskie ufundowane przez Pracownię Ortopedyczną „ORTOFACH” ze Szczecina, drogą losowania zostały rozdane gadżety od Klubu Piłkarskiego „Pogoń Szczecin” oraz Pobyt w Górach Sowich ufundowany przez Gospodarstwo Agroturystyczne „Pod Lasem” i weekendowy pobyt w apartamencie w Sopocie ufundowany przez Centrum Ogrodnicze TOP – PLANT. Nagrody sprawiły dużo radości osobom, które je otrzymały.

Cieszy nas, że udało się nam choć trochę przybliżyć uczestnikom temat raka płuca. Padało wiele pytań o profilaktykę, diagnostykę, miejsca gdzie najlepiej i najszybciej zrobić badania i oczywiście o leczenie, jak i gdzie najlepiej leczyć.

Na miejscu pojawili się przedstawiciele lokalnych mediów: TVP Szczecin, Polskiego Radia Szczecin i Kuriera Szczecińskiego. Każda z redakcji zamimiesciła informacje na temat tego wydarzenia.

W tym miejscu pragniemy podziękować uczestnikom biegu za czynny udział, ich rodzinom i gościom, którzy przybyli razem z nimi, kibicom i wszystkim którzy czynnie i finansowo wspierali nas w tym przedsięwzięciu. Zarówno bez ludzi, którzy mają chęć do aktywnego życia jak i bez pieniędzy pozyskanych od naszych zaprzyjaźnionych sponsorów, wsparcia Stowarzyszenia K2 Parters i pomocy członków naszego Stowarzyszenia ten bieg by się nie odbył. Wszystko jednak mimo zmiennej pogody przebiegło jak powinno. Mamy ochotę na więcej ;-) Może w przyszłym roku uda nam się zrobić drugą edycję... czas pokaże.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni za wsparcie naszej inicjatywy. Z dumą możemy powiedzieć, że w wydarzeniu wzięło udział prawie 500 biegaczy i drugie tyle osób im towarzyszących! Na miejscu pojawili się również dziennikarze lokalnych mediów, jak TVP Szczecin czy Polskie Radio Szczecin.

Wierzymy, że bieg stał się pierwszym krokiem do odczarowania raka płuca jako choroby nieuleczalnej. Możliwe to było, dzięki Państwa wsparciu. Mamy nadzieję, że inicjatywa Pogoń Raka okaże się również pierwszym krokiem w naszej przyszłej współpracy, przy kolejnych projektach.